Garderoba luna

Nadchodzi oczekiwana od tradycyjna wiosna. Zatem nie tylko okazja na zrzucenie paru zbędnych kilogramów, lecz również na zmianę swoich nawyków żywieniowych. Cieplejsza aura skłania nas bowiem do porzucenia ciężkostrawnej diety opartej na ciele i nabiale i skorzystania ze zdrowia, jakie oferują nam sałatki.

Witaminy Sałatki stanowią dużą bombę witaminową. Dostarczają nam one ludziach elementów potrzebnych do poprawnego funkcjonowania organizmu. Polacy wciąż jednak są predyspozycję do chętniejszego sięgania po artykuły pochodzenia zwierzęcego. Stąd tak wiele wśród naszych rodaków schorzeń układu krążenia. Choroba wieńcowa, miażdżyca oraz nadciśnienie stanowią wciąż jedną z podstawowych przyczyn zgonów w podeszłym wieku. Częstsze jedzenie sałatek i minimalizacja artykułów pochodzenia zwierzęcego zmniejszają ryzyko wyżej wymienionych schorzeń.

Lekkostrawność Warzywa są o dużo bardziej delikatne niż ciało i nabiał. Mniej występują w planie pokarmowym, dzięki czemu po ich spożyciu czujemy się lepiej. Warzywa posiadają odczyn zasadowy w przeciwieństwie do produktów mięsnych. Dzięki temu nie sprawiają one wywiadów ze zgagą i nadkwasotą. Dieta oparta na spożywaniu sałatek jest zatem trwalsza i wygodniejsza dla naszego systemu pokarmowego.

Man Pride

Łatwość przygotowania Przygotowywanie sałatek bynajmniej nie jest trudne, szczególnie, jeżeli posiadamy odpowiednim sprzętem. Szatkownica do warzyw elektryczna sprawi, że dokonamy je zadziwiająco szybko. Wystarczy jedynie wybrać warzywa, z których zamierzamy zrobić sałatkę, poszatkować je przy pomocy maszyny, wymieszać i skropić sokiem z cytryny. W przeciągu paru minut jesteśmy odpowiedni i odżywczy posiłek.

Kaloryczność Zanim nadejdą przyjazne i upalne dni, warto zrzucić nieco tkanki tłuszczowej nagromadzonej podczas zimy. Najdoskonalszym sposobem, by osiągnąć wymarzoną sylwetkę, jest wejście na dietę opartą na warzywach i sałatkach. Szybko przekonasz się, że posiada żyć ona o moc smaczniejsza od tradycyjnych polskich problemów i schabowych. Co dużo, żeby przygotować pyszną sałatkę, nie trzeba być szefem kuchni. Wystarczy energia i wyobraźnia. To ale od nas zależy, z których składników stworzymy naszą ważną i zdrową sałatkę.